Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Wolne gadki.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:53

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i uzyskiwały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na bardzo mało konkurencyjne hasła wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej ofertę w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym korkiem jest reklamowanie swojej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu właściwej frazy: strony internetowe Radom lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do skutecznej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej 5. Poprzez takie podejście, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci rodzaj promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Doskonale sprawdzi się do reklamy odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość