Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika - gdzie zrobię szkolenie

Wolne gadki.
annasowa90

Postautor: annasowa90 » 09 sty 2017, 15:26

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu szukam informacji związanych z tematem certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika, który z tego co zdążyłem się dowiedzieć jest konieczny do prowadzenia przedsiębiorstwa przewozowego w Polsce. Od dawna pracuje jako zawodowy kierowca na wszelakiego rodzaju trasach międzynarodowych. Posiadam doświadczenie i kontakty w branży. Dlatego pomyślałem, że jestem w stanie otworzyć małą firmę transportową. Nie będzie to coś dużego, na początku jeden ciągnik z przyczepą, ale zawsze to korzystniejsze niż praca u kogoś. Natomiast z rozmów z kolegami dowiedziałem się, że muszę uzyskać certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika aby móc otworzyć tego typu działalność. Pytanie do was: gdzie i za ile jestem w stanie coś takiego zrobić? Czy są różnice w kosztach kursów i kursach?
maxkolonko

Postautor: maxkolonko » 09 sty 2017, 15:43

Część. Dobrze słyszałeś odnośnie certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika - jest on konieczny do posiadania firmy transportowej w naszym kraju. Natomiast jeżeli chodzi o samo zrobienie szkolenia to nie będzie większego problemu. Jest sporo placówek oświatowych, które mają w swojej ofercie tego rodzaju kursy. Tu masz link do firmy, która oferuje szkolenia z zakresu certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika w rozsądnych cenach. Jeśli chodzi o samo szkolenie to nie ma problemu z jego zrobieniem. Natomiast samo szkolenie to za mało. Po jego ukończeniu musisz zdać państwowy egzamin. Dopiero wtedy uzyskasz wymarzony certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika i będziesz mógł otworzyć działalność transportową. Jeśli pytasz o koszty kursów - wszędzie są na podobnym poziomie. Jak chodzi o jakość kursów to możesz skorzystać z mojego linka, albo poszukać czegoś w Internecie.

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”