Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Wolne gadki.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:36

Dzień dobry. Ostatnio zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Znalazłem na tego rodzaju artykuł: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, że kominiarz musi sprawdzać komin minimum raz do roku. Jeśli ogrzewam eko groszkiem to aż cztery razy do roku - to już jest przesada. Wyczytałem także, iż w wypadku nieposiadania aktualnego przeglądu, ubezpieczyciel jest w stanie mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:08

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Dzień dobry, nie mam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z prawem budowlanym tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zmuszony do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet 4 razy do roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel wymaga aby kominiarz raz w roku przeprowadził przegląd i podstemplował protokół. Przede wszystkim dla swojego bezpieczeństwa należy to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 100 zł za usługę.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości