Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Wolne gadki.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego portalu WWW. Mam zamiar aby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może portal, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to portal, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze udać?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się także dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli firm. Tego typu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to idealny wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od wielu czynników. Właściwe pomysły i ich wdrożenie, skalkulowanie konkretnego budżetu, właściwe wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na ciekawym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, żeby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane https://straz-wschowa.pl/2022/09/01/czym-dokladnie-jest-terapia-wisceralna-oraz-jak-mozemy-ja-wykonac/ - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Cześć. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i masz ochotę wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz poważnie o portalu internetowym to po na początku musisz przygotować porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij wiadomość do paru firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Następnie dopytaj się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował większych zysków. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość